Rég volt ilyen korán a szüret

🍇A Kunsági borvidéken már szedik a Nérót, az Irsai Olivért. Más területeken még van 2-3 hete az Irsainak, sok függ az ültetvények kitettségétől. 

🍷Ezt követően talán lesz egy hét pihenője a borászatoknak, s augusztusban jön a Zenit, a Cserszegi fűszeres, a Rizlingszilváni… Varga Máté, a HNT szakmaközi ügyekért felelős alelnöke szerint augusztus végén-szeptember elején megkezdik a Chardonnay és a Sauvignon blanc szüretet. A szakember kijelentette, szeptember végére Móron minden szőlő bekerül a feldolgozókba.

☀️Az országos csapadékellátás hektikus, Móron és környékén egy hónapja nem esett – a vékonyabb termőrétegű, fiatal ültetvényekben látszik az aszály jele -, máshol szerencsésebbek, kaptak az égi áldásból, míg egyes helyeken jég verte az ültetvényeket. Az aszály hatására apró bogyókra, rossz lényeredékre számíthatunk. A tavalyi peronoszpórás évet követően sokan tartottak, hogy idén is megjelenik a fertőzés, de kedvezőbb a helyzet, viszont helyette jött a lisztharmat, amire oda kell figyelni. Általánosságban jó a növényegészségügyi helyzet.

❤️‍🔥Mennyiségben átlagos, vagy afeletti termést várnak, talán a Duna Borrégióban tapasztalt fagykárok okoztak csak problémát. A jó minőségre megvan minden esélyünk.

💪Egy biztos, az évszázad legkorábbi szüretét élhetjük meg.