
A 34. Budapest Borfesztivál idén is nagy sikerrel zajlott, és a borbarátok ezrei látogattak ki a Várba. A Magyar Bor Akadémia (MBA) a hagyományoknak megfelelően az Oroszlános udvarban, a 109-es standnál várta a vendégeket, ahol a korábbi évek Év Bortermelői mutatták be különleges boraikat.
Első nap – Erős nyitás, szuper nevekkel
A fesztivál nyitónapján Koch Csaba (Koch Borászat), Vesztergombi Csaba (Vesztergombi Pincészet) és Kamocsay Ákos (Hilltop) személyében három kiváló borász fogadta a látogatókat. A standnál nagy volt az érdeklődés, a vendégek sorban kóstolhatták a borászatuk ikonikus tételeit.
Második nap – Női erő a pohárban
A második napon Nyúlné dr. Pühra Beáta (Nyakas Pince) és Gálné Dignisz Éva (Gál Szőlőbirtok) képviselték a Magyar Bor Akadémiát. Mindketten kiváló borokkal érkeztek, így a látogatók a női borászok egyedi stílusát és magas minőségű tételeit ismerhették meg közelebbről.
Harmadik nap (szombat) – Családi pincészet és legendás nevek
Szombaton Szöllősi Ágnes és lánya, Eszter (Szöllősi Pincészet) töltötte a standot délután, majd 20:00 óra után Frittmann János (Frittmann Borászat) vette át a terepet.
Zárónap – Figula Pincészet zárta a sort
A fesztivál utolsó napján a Figula Pincészet boraival ismerkedhettek meg az érdeklődők a 109-es standnál. A balatonfüredi pincészet elegáns, karakteres tételei méltó módon zárták az MBA számára a fesztivált.
A Magyar Bor Akadémia standja idén is remek lehetőséget nyújtott arra, hogy a borfesztivál látogatói személyesen találkozhassanak az ország legkiemelkedőbb borászaival, és megkóstolhassák azokat a borokat, amelyek készítői az elmúlt években elnyerték az Év Bortermelője címet.
Köszönjük a borászoknak a részvételt, és gratulálunk a szervezőknek a 34. Budapest Borfesztiválhoz! 🥂









